opis_strony2
Aktualności
DZIAŁAJ LOKALNIE - Piękna nasza niepodległa PDF Print Email
l, d, F Y H:i

dl_wernisaz2

 
Giving Circle PDF Print Email
l, d, F Y H:i
CLOAKING   

Tworzymy kolejną okazję, żeby dofinansować Wasze inicjatywy. Wykorzystujemy nowatorską metodę spotkania Giving Circle, podczas którego możemy wspierać działania społeczne, w formule przypominającej licytację (więcej informacji o mechanizmie Giving Circle TUTAJ + relacja z pierwszych wydarzeń w Polsce TUTAJ).

W skrócie: jest to crowdfunding na żywo. Podczas specjalnego spotkania prezentowanych jest kilka projektów społecznych, a zebrani goście - przedstawciciele instytucji publicznych, firm, organizacji pozarządowych, mediów oraz indywidualni mieszkańcy Pomorza - mogą zadawać pytania pomysłodawcom i później deklarować wsparcie finansowe na realizację inicjatyw. Celem minimalnym jest zebranie po 2000zł na każdą z nich. W październiku 2017 Fundacja Pokolenia (jeden w Operatorów naszego Funduszu) zorganizował takie wydarzenie w Tczewie z okazji jubileuszu 15-lecia organizacji i zebrał ponad 13000zł na wsparcie 4 projektów. Relacja z tej imprezy tutaj: http://fundacjapokolenia.pl/giving-circle-poczworny-sukces/.

W ramach tego konkursu szukamy maksymalnie 4 grup/organizacji z województwa pomorskiego, które chciałyby wziąć udział w takim unikatowym wydarzeniu. Czekamy na Wasze nietuzinkowe pomysły!

UWAGA: nabór adresowany jest tylko i wyłącznie do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych mieszkańców, które w 2018 roku startowały w konkursach grantowych Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ale nie otrzymały dotacji.

Regulamin z wnioskiem do pobrania poniżej.

Nabór trwa do 21 października 2018 - wystarczy wypełnić poniższy formularz i przesłać go mailem na adres CLOAKING
 
DZIAŁAJ LOKALNIE - "Detektywi Historii Czarnej Wody na Tropie" PDF Print Email
l, d, F Y H:i
J     M

Od  lipca Miejska Biblioteka Publiczna wraz grupą nieformalną "Aktywna Młodzież" realizują projekt "Detektywi Historii Czarnej Wody na Tropie" finansowany w ramach programu "Działaj Lokalnie X" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Filantropii w Polsce. Projekt jest kolejną inicjatywą w ramach obchodów 25 lat Gminy Czarna Woda i ma na celu propagowanie aktywnego i edukacyjnego spędzania wolnego czasu oraz wzbudzenie lokalnego patriotyzmu ii przynależności do swojej miejscowości poprzez zapoznanie się z jej historią. W ramach projektu odbyły się warsztaty, podczas których młodzież wraz z instruktorem stworzyła grę oraz jej regulamin. Gra natomiast rozegrana została w sobotę 6 października  w Czarnej Wodzie i  miała na celu przybliżenie mieszkańcom historii naszego miasta. Grę rozpoczęto o godzinie 13.00 zbiórką na "Kajakarni" gdzie zapisało się dziewięć drużyn, nie tylko z Czarnej Wody. Każda drużyna otrzymała mapę z trasą i zaznaczonymi punktami, przy których trzeba było się zatrzymać i zbierać naklejki. Po zebraniu i wklejeniu wszystkich naklejek powstał obrazek przedstawiający logo 25 lat Gminy. Punkty były związane z ważnymi i ciekawymi dla miasta osobami i miejscami. Przy niektórych punktach gry na uczestników czekały dodatkowe zadania do rozwiązania (puzzle, rebusy). Po przybyciu na metę odbyło się wręczenie nagród i dyplomów oraz  ognisko.

Edyta Nakielska

 
DZIAŁAJ LOKALNIE - "100 flag na 100-lecie Niepodległości" PDF Print Email
l, d, F Y H:i
40554764_665157277197532_623179121626710016_n     38454408_693563857649366_1680831061833023488_n

W czerwcu odbyło się spotkanie informacyjne, podczas którego określiliśmy priorytety i podzieliliśmy zadania. Nasza OSP zorganizowała w ramach integracji i promocji projektu pamiątkowe zdjęcie na moście we wsi gdzie zaakcentowaliśmy siłę lokalnego środowiska i potencjał w nim drzemiący. 31.08.2018 odbył się apel patriotyczny z okazji rocznicy wybuchu powstania warszawskiego na którym był obecny burmistrz Skarszew, uczczono pamięć poległych złożono znicze na grobie pomordowanych mieszkańców i oddano hołd. Obecnie jesteśmy na etapie roznoszenia flag po mieszkańcach wsi...młodzież z MDP wraz z zuchami pięknie integrują się z starszym pokoleniem podkreślając jak bardzo zależy im na godnym uczczeniu Dnia Niepodległości.

Piotr Turek

 
KOCIEWSKIE ŚPIEWOGRY w Owidzu PDF Print Email
l, d, F Y H:i

spiewogry_2018

Owidz


22.09.2018 r.


15.00 - 16.15 - kociewskie animacje dla dzieci / dziedziniec przy Karczmie

16.15 - 16.50 - występ Wielopokoleniowego Zespołu Kociewie / dziedziniec przy Karczmie

16.50 - 17.00 - ogłoszenie wyników konkursu na hasło i wiersz o Kociewiu / dziedziniec przy Karczmie

Przez cały czas trwania wydarzenia w namiocie na dziedzińcu przy Karczmie będzie działał kociewski kącik plastyczny, w którym dzieci będą mogły rysować swoje prace i kolorować kociewskie obrazki. Z wykonanych prac zostanie stworzona galeria w trakcie imprezy. W tym samym namiocie będzie stała urna, do której chętni będą mogli wrzucać hasła i wiersze
o Kociewiu. Autorzy najciekawszych prac w każdej kategorii (wiersz i hasło) zostaną nagrodzeni.

Wśród przygotowanych animacji i konkursów nie zabraknie tych związanych z Kociewiem m.in.: quiz o Kociewiu, słownik kociewski, kociewskie wyścigi, rzut podkową itp.

Ponadto przez dwie godziny będzie działać fotobudka, przy której uczestnicy będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.


 
«StartPrev12345678910NextEnd»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL