opis_strony2
Projekty Współpracy
PROJEKT WSPÓŁPRACY - Oznakowanie spławnego odcinaka rzeki Wierzyca PDF Print Email
l, d, F Y H:i

WIERZYCA zakręcona rzeka

Oznakowanie spławnego odcinka rzeki Wierzycy  (Wstęgą Kociewia, Chata Kociewia) -  2 projekty: przygotowawczy - 19 700,59 zł. i realizacyjny - 95 483,93 zł.

Powstały dokumenty:

¡ Identyfikacja spławnego odcinka rzeki Wierzycy i inwentaryzacja potencjalnego oznakowania (ok.70km) i punktów małej infrastruktury turystycznej.

¡ Przygotowanie dokumentacji projektu: Oznakowanie spławnego odcinka rzeki Wierzycy (do złożenia wniosku na zgłoszenie)

W ramach projektów  współpracy  zrealizowano  projekt "Oznakowanie spławnego odcinka rzeki Wierzycy", który złożony został dn.  30.12.2013 r.

Przewiduje on rzeczowe zrealizowanie  poprzedniego projektu przygotowawczego. Zgodnie z przygotowaną dokumentacją (od  maju  do lipca 2014r.) nad rzeką Wierzycą powstały  znaki  informacyjne, kilometrażowe i punkty małej infrastruktury (tablica informacyjna duża, ławostół  i stojak na rowery). Projekt realizowano wspólnie z LGD Wstęga Kociewia. Powstało 8 punktów małej infrastruktury- Bartoszy Las, Maliki Górne, Pogódki, Czarnocin, Bączek, Krąg, Owidz, Klonówka ( duża tablica informacyjna, ławostół i stojak na rowery) oraz 80 znaków informacyjnych i kilometrażowych- zgodnie z projektem. Bardzo cieszymy się, że kolejna rzeka będzie lepiej zagospodarowana na Kociewiu. W następnym okresie finansowania gwarantujemy realizacje nowych i ciekawych pomysłów dla Kociewia.
 wierzycaa_oznakowanie

 
PROMOCJA RZEKI WIERZYCA PDF Print Email
l, d, F Y H:i

Wierzyca - nurty natury, nurty kultury

W dniach 23-25 czerwca odbyło się trzydniowe wydarzenie mające za zadanie promocję tej kociewskiej rzeki. W ramach study tour zorganizowanego przez Lokalne Grupy Działania (Wstęgę Kociewia i Chatę Kociewia) kilkunastu dziennikarzom z całego kraju zaprezentowana została turystyczna oferta związana z kajakowym szlakiem Wierzycy.

Grono żurnalistów wybrane przy współudziale Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE oraz Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej złożone było m.in. z reprezentantów Stowarzyszenia Dziennikarzy-Podróżników GLOBTROTER.

W ciągu trzech dni goście mogli poznać potencjał turystyczny Wierzycy dwojakiego rodzaju - zgodnie z hasłem promocyjnym, które towarzyszy marketingowi rzeki od kilku lat.

Nurty natury goście poznali i poczuli podczas dwóch spływów kajakowych, które mieli przyjemność przeżyć na dwóch różnych, wybranych odcinkach rzecznych.

Pierwszego dnia wybrany przez organizatorów odcinek był bardziej wymagającym. Fragment pomiędzy Czarnocinem a Bączkiem, to reklama Wierzycy o charakterze górskim, wyzwanie dla amatorów zmagań z bystrą wodą i meandrami.

Drugi dzień na Wierzycy pomiędzy Pogódkami a Czarnocinem był powtórką z kajakowej przyjemności. Odcinek z Pogódek do Czarnocina zapisał się w pamięci dziennikarzy jako mniej wymagająca rekreacja.

Dopełnieniem przeżyć związanych ze światem przyrody była wizyta w Arboretum Wirty.

Nurty kultury pochłonęły zacne grono podczas zwiedzania gniewskiej warowni, Grodziska w Owidzu oraz pelplińskiej katedry. Wojowie, rycerze oraz skryptoryjny mnich zainteresowali słuchaczy i widzów średniowiecznymi dziejami ziem zlokalizowanych po obu brzegach Wierzycy.

Kulturę Kociewia uczestnicy study tour mieli przyjemność poznać podczas interaktywnych warsztatów dwojakiego rodzaju. Przez żołądek do serca Kociewie trafiło podczas zajęć z kuchni regionalnej prowadzonych przez Krystynę Gierszewską. Zwieńczeniem kociewskich wspomnień były zajęcia z ozdabiania filiżanek malowanymi kociewskimi wzorami, które to artystyczne ćwiczenia prowadziła Magdalena Tkaczyk.

W ciągu tych dwóch czerwcowych dni bogactwo oferty turystycznej mogli poznawać dziennikarze. Przed wszystkimi chętnymi "Wierzyca - nurty natury, nurty kultury" otwiera swe podwoje każdego dnia. Zapraszamy serdecznie!

 

 
Kociewie łagodna kraina - kampania promocyjna PDF Print Email
l, d, F Y H:i

Kociewie łagodna kraina - kampania promocyjna

 

 
KOCIEWIE ŁAGODNA KRAINA PDF Print Email
l, d, F Y H:i
2013-07-04-184 Właśnie trwa kampania promocyjna "KOCIEWIE ŁAGODNA KRAINA", jest to projekt współpracy trzech LGD-ów: Chata Kociewia, Wstęga Kociewia oraz Gminy Powiatu Świeckiego.

Do tej pory zrealizowano 5 flashmob-ów (Gdańsk, Sopot, Toruń, Łódź, Warszawa) promujących nasz region, aktualnie odbywa się road show, zaczeliśmy 3 lipca od Sopotu przez Gdańsk i Bydgoszcz. Kolejne miejsca to 9 i 10 lipiec w Toruniu, 11 i 12 w Łodzi oraz 13-15 w Warszawie.

Jednym z elementów projektu jest przygotowanie strony internetowej, zachęcamy do jej odwiedzenia www.kociewie.eu  
2013-07-04-180                      2013-07-04-181
cam00324 cam00335
 
Oznakowanie spławnego odcinka rzeki Wierzycy PDF Print Email
l, d, F Y H:i
logotypy_prow_baner

Lokalna Grupa Działania "Chata Kociewia" pragnie poinformować, że zakończyła realizację Projektu Przygotowawczego "Oznakowanie spławnego odcinka rzeki Wierzycy". W wyniku prac nastąpiło stworzenie dokumentacji pt. "Identyfikacja spławnego odcinka i inwentaryzacja  potencjalnego oznakowania i punktów małej infrastruktury-70 km. Powyższe opracowanie będzie służyć  do wniosku realizacyjnego w wyniku którego nastąpi  fizyczne oznakowanie rzeki Wierzycy i zbudowanie niezbędnej infrastruktury (pit-stopy).