opis_strony2
Szlaki Konne

PRZYSTANEK URBANOWO


Urbanowo, część Bobowa, leżąca przy wylotówce z Bobowa do Dąbrówki, przeżywa w tym roku renesans. Po czasach, kiedy był tu PGR, przyszedł okres upadku. Ale teraz młodzi ludzie, którzy kiedyś jeździli w Stadzie Ogierów, tworzą tu ośrodek dla miłośników koni. Na razie jest czynny hotel dla koni, może też tu być miejsce postojowe dla wycieczek konnych, a będzie... obok stajni ujeżdżalnia - 13 na 40 metrów, parkur, rozprężalnia, plac do gier.

Urbanowo, koło Bobowa. Droga w szpalerze zabytkowych lip częściowo brukowana. Z jej grzbietu zdjęto kamienie, bo można było rozwalić miskę olejową, taki ten bruk zrobił się wypukły. Latem kurz wzbija się wysoko nad drogę, a jesienią nieraz słychać ryk samochodu, który wrył się w błotnistą koleinę. I jesteśmy. Kiedyś stał tu dworek. Dziewięć lat temu Anna i Tomasz Szostakowie porzucili postanowili rzucić miasto, kupili ziemię w Urbanowie i tworzą tutaj rancho swych marzeń.

Read more...
 

SZLAKI KONNE - BOLESŁAWOWO
Zespół Szkół Rolniczych

Centrum Kształcenia Praktycznego
Bolesławowo 15
83-250 Skarszewy

tel. (58)588 22 36
fax (58) 586 00 84
e-mail: CLOAKING

Tutaj można przeczytać artykuł o Zespole Szkół Rolniczych w Bolesławowie. W szczególności o tym, co ZSR w Bolesławowie oferuje odwiedzajcymJAZDA KONNA W DUNAJKACH


Miłośnicy jazdy konnej mogą zajechać do Dunajek, pięknej wsi w gminie Kaliska. W gospodarstwie  "Dunajki" Jerzego Neugebauera najeżdżą się do woli. Są tu też lekcje dla początkujących...

Informacje - patrz...
Reportaże i informacje o Dunajkach, Płocicznie i Cieciorce - patrz...


SZLAKI KONNE DOROTY SPIKOWSKIEJ


Dorota Spikowska, smagła Kaszubka rodem z Kościerzyny, mieszka od 1986 roku w Zblewie. Od dziecka kocha konie. W Zblewie ma padok i stajnię. W 1994 roku kupiła pierwszego konika - młodego, rocznego. Sama sobie go ułożyła, zajeździła.

Ten pierwszy konik miał jej służyć do rekreacji, do jazdy indywidualnej. Ale wkrótce ludzie, widząc padok i konika, zaczęli interesować się tym, co robi. Przychodzili, pytali, czy tu można pojeździć i czy daje lekcje jazdy. Pomyślała sobie, że to może być sposób na zarabianie - najfajniejsze zarabianie, bo połączone z hobby. Kupiła drugiego konika. I tak zaczęła powstawać jej firma.

Szerzej o Dorocie Spikowskiej i usługach jej firmy "DOROSA"

Na stronie dorosa.info można poznać bliżej działalność pani Doroty Spikowskiej


LUBICHOWO-BIETOWO - COUNTRY-SALOON


www.country-saloon.pl
Co tu dodawać? Chociaż... Strona w budowie (nie działa). Więc telefon: (58) 58 85 346. Adres:, Bietowo 1, 83-240 Lubichowo, woj. pomorskie. E-mail, CLOAKING . ...Spójrzmy niżej - jest opis oferty.

 
 

BIETOWO - HOTEL DLA KONI


To był pierwszy hotel dla koni w powiecie starogardzkim. Można więc mówić o eksperymencie. Obecnie jego właściciel  zakończył tę działalność, ale  jeżeli do niego wcześniej przedzwonimy, da przenocować koniom.  A jeźdźcy mogą szukać noclegu w Szteklinie. Numery telefonów w artykule. Pierwszy w powiecie hotel dla koniSZLAK KONNY DICKA BOSMY     


MYSINEK. Dick Bosma. Holender mieszkający w Mysinku już 24 lata. W sympatyczny sposób mówi po polsku. Martwi się (trochę na zapas), że ma przecież swój wiek i co będzie dalej? Tyle pracy i pieniędzy włożył w to swoje gniazdo, w ten dworek w Mysinku, a tu nikt z rodziny z Holandii nie chce przyjechać i przejąć tego jako sukcesor. Za to bardzo często przyjeżdżają do niego z Zachodu turyści.

Oto szlak konny, który turystom proponuje Dick Bosma.

Pierwszy dzień: Mysinek - 2,5godziny jazda, przyzwyczajanie się do konia.
Drugi dzień - Mysinek - Borzechowo. Tam nocleg w kwaterze agroturystycznej "U Hanki" lub do Osieka.
Trzeci dzień do Ocypla
Czwarty - do Starej Kiszewy, gdzie jest ruszt pod zadaszeniem. Tam mamy wieczór przy ognisku.
Piąty dzień - pensjonat w Kręgskim Młynie (pod Starogardem, przy drodze do Kręga - red.).
Szósty dzień - z powrotem do Mysinka. Po drodze jedziemy do pensjonatu "Hubertus". Na początku rajdu mówię, że będzie od prymitywizmu do luksusu. I turyści mają co dzień coraz większy luksus. Każdy dzień lepszy, lepszy, lepszy. Oni nie chcą się nudzić

 Pięknie odnowiony dworek myśliwski w Mysinku. Fot. T. Majewski